Přístupnost dokumentů

Moderní dokument by měl být skutečně pro každého

Nástroje

Na našem webovém portálu vám nabízime informace o některých zajímavých nástrojích, které s tvorbou digitálních dokumentů souvisejí.

Nabízíme zcela zdarma možnost jednoduchého prověření přístupnosti vašich elektronických dokumentů. Prověření není pouze automatické a strojové, ale prověřuje i skutečný uživatel.
Způsobů, jak vytvářet PDF soubory jsou doslova stovky. Ten, kdo si velmi často vytváří PDF dokumenty, ten asi zvolí buď jeden z mnoha placených nástrojů, nebo jeden z těch freewarových. Pokud ale hledáte jednoduché řešení jen pro občasné využití, máme pro vás docela zajímavý on-line nástroj. Vyzkoušejte 7PDF jako on-line službu zadarmo. Kromě klasické tvorby PDF umí vytvořit i PDF/A1 dle platné specifikace a dokonce umí ze zdrojově správných dokumentů (třeba dokumenty ve Wordu, nebo RTF) vytvářet 'tagované PDF dokumenty', které pak usnadní přístup i uživatelům asistivních technologií. Vyzkoušejte to sami.
Posledni komentare
03.09.2013 22:32:10: Hledáte informace, elektronická schémata nebo návody? Pak jste na správném místě. Na své si přijdou ...
 
Přístupnost dokumentů je projektem MV ČR a IIO a dalších partnerů
© 2010 Iniciativa informatiky pro občany